Wypełnianie PIT-37 za 2013 rok

Kto musi złożyć PIT 37 2013/2014?

Druki PIT-37 służą do złożenia deklaracji dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych. W praktyce jest to najpopularniejsza forma rozliczania podatków w Polsce. Jak ułatwić sobie wypełnianie formularzy?

Pamiętajmy o terminach

Należy pamiętać, że termin złożenia deklaracji podatkowej mija z końcem kwietnia roku następującym po rozliczanym roku podatkowym. Oznacza to, że do tego czasu musimy zdobyć druki PIT-37, dokonać szczegółowych obliczeń, wypełnić formularz oraz złożyć go do Urzędu Skarbowego. To wszystko wydaje się być faktycznie nieciekawym zadaniem wymagającym sporego nakładu czasu. Okazuje się, że tak być nie musi! Wystarczy skorzystać z odpowiedniego programu do rozliczenia za druki PIT-37.

Pomocny program do PIT-37

Program PIT do druk PIT-37

Programy tego typu służą do jak największego usprawnienia rozliczania podatku dochodowego. W niektórych sytuacjach są one wręcz niezbędne – np. gdy nie mamy możliwości fizycznego pojawienia się w Urzędzie Skarbowym. Należy jednak pamiętać, że są one wielkim udogodnieniem niemalże w każdej sytuacji, w której do rozliczania się stosujemy druki PIT-37. Program ten dba o to, by każde niezbędne pole było wypełnione, dokonuje niezbędnych obliczeń, a także czuwa nad tym, by przez niedopatrzenie nie popełnić błędu. Korzystanie z takiego programu to gwarancja, że wprowadzane przez nas druki PIT-37 zostaną złożone w sposób bezbłędny i w pełni wywiążemy się z podatkowego obowiązku. A wszystko w przeciągu zaledwie kilku minut i bez konieczności wychodzenia z domu!

PIT 37 za 2013 rok

PIT 37 jest co roku najpopularniejszym formularzem PIT wśród polskich podatników. Związane jest to z tym, że większość osób zatrudniona jest na etacie, a nie pracuje na własną rękę. Na naszej stronie znajdziesz nie tylko PIT-37, ale również inne formularze PIT za 2013 rok: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39.

Darmowy program do wypełniania PIT!

Pobierz darmowy program do PIT-37 za 2013 rok i wypełnij deklarację podatkową w ciągu 5 minut. Za pomocą naszego programu do PIT szybko i przyjemnie rozliczysz PIT za 2013 rok. Nasza aplikacja umożliwia złożenie PITu w Urzędzie Skarbowym przez internet. Nie czekaj dłużej, pobierz program »

PITy 2014

Zobacz jakie zmiany czekają polskich podatników w rozliczeniu 2013/2014. Wypełnić z nami PIT 2014. Nasz program obsługuje PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39. W 2014 roku zmieniają się zasady korzystania z ulgi internetowej i prorodzinnej. Warto o tym przeczytać więcej, aby móc w pełni wykorzystać ulgi w 2014 roku. Czytaj dalej »